Saç Bakımı

Doğru Saç Rengini Belirleme

26/08/2015

Aynı ten rengine sahip olduğunuz bir kişide saç rengini çok beğendiniz.Hemen kendinize uyguladınız ve sonuç;fiyasko! Beyoncé'ye çok yakışan sarı saç, neden Kim Kardashian'a yakışmaz? Oysa görünüşünüzdeki her şeyin duruşunu değiştiren aslında cilt alt tonunuzdur. Cilt alt tonunun cilt rengiyle hiçbir alakası olmadığını söylemek lazım. Cilt alt tonu; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3'e ayrılır. Nötr en az rastlanan türüdür, bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır.Cilt alt tonu renginize göre saç rengi belirleme konusu pratik ipuçları sizleri bekliyor. 

 

 

Cilt alt tonumu nasıl belirlerim?

En kolay yöntemlerden birisi damar testidir. Damarlarınızın renklerine baktığınızda eğer damarlarınızı yeşil renkte görüyorsanız sıcak alt tona sahipsinizdir. Eğer damarlarınızı mavi renkte görüyorsanız soğuk alt tona sahipsinizdir.

Bir diğer yöntem ise altın ve gümüş testi. Altın veya gümüş takılardan hangisinin size daha çok yakıştığını tespit edin.Altın ise sıcak,gümüş ise soğuk alt tona sahipsinizdir.Bu tip testleri kıyafetlerinizde de uygulayabilirsiniz.Eğer sıcak renklerin size daha çok yakıştığını düşünüyorsanız sıcak alt ton,mor gibi soğuk tonların size daha çok yakıştığını düşünüyorsanız soğuk alt tona sahipsinizdir.

 

Cilt alt tonuna göre saç rengi belirleme

Birkaç basit test sonucu cilt alt tonunuzu öğrendiniz.Sıra doğru saç renginizi belirlemede! Eğer testin sonucu sıcak çıktıysa,size tavsiye edilen saç renkleri; bakır tonlar, tarçın, zencefil ve kumral ve kızıl tonlar ağırlıklıdır.

 

 

Soğuk ten rengine sahip olanlar içinde kiraz, buğday, bal gibi renk tonları önerilir. Dore tonları ile sıcak kahve ve siyah renklerde soğuk ten rengine sahip olanlara canlılık katabilir.

 

 

Bej tonlu olarak da tabir edilen nötr cilt alt tonu, sıcak ve soğuk kategorisine uymayan ciltleri tanımladığından, en nadir ve en şanslı grup denilebilir. Çünkü her şeyi kendilerine yakıştırabilirler.

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Yazın Yıpranan Saçlarınızı Şımartın
  • Ombre Saç Modası
  • Gelin Saçları
  • Mezuniyet Saçları
  • Gökkuşağı Zamanı
  • 2015 Saç Modası