Stil

Burcunuza Göre Giyinme Rehberi

13/08/2015

 

Astrolojik sembollerin aynı zamanda kişisel bir stil rehberi olduğunu biliyor muydunuz? Burçlar sadece sosyal hayatı değil giyim zevkini de etkiliyor. Burcunuzun karakteristik özelliklerini giyim tarzınızla da yansıtmanız mümkün. Her burcun farklı zevkleri, renk tercihleri var. Burcunuza en uygun giyim tarzını keşfetme zamanı.

 

KOÇ

Havalı ve kendine güvenen koç kadını, giyimiyle de öncü olmayı ve dikkat çekmeyi sever.Kırmızı,kahverengi ve pudra tonları , koç burcunun hırs, liderlik gibi özelliklerini ön plana çıkarmak için uygundur. Giysi seçiminde canlı renkler tercih eden koç burcu kadınları, moda alanında da öncü olmaya adaydır, bu nedenle alışılmışın dışında tasarımlar deneyebilirler. Kıyafetler, öne çıkan canlı renkler ile onlara eşlik eden daha küçük parçalardan oluşmalı, aksesuarlar vurgulanmak isteneni ön plana çıkarmalıdır.

 

 

BOĞA

Boğa burcu için ideal giyim tarzının anahtar sözcükleri minimalist ve elittir. Seçkin zevkleri olan boğa burcu kadını, giyiminde kaliteden asla ödün vermez. Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşili giyimde çok seven Boğa`lar sokakta hafif bol kesimli elbiseler ve üstlerle rahat ederler. Çok fazla aksesuar takmaktan hoşlanmazlar.

 

 

İKİZLER

İkizler burcu kadının değişmez ve enerjik bir stili vardır. Sarı,mavi ve gri gibi renkler onlar için idealdir. Aynada kendisini mükemmel görmek istemesine karşın risk almayı da sever. Doğal ve spor bir tarz, ikizler burcunun dinamik karakterini yansıtmak için birebirdir. Çizgili, baskılı parçalar tercih edilebilir. 

 

 

YENGEÇ

Yengeç kadını için uygun renkler yeşil, haki, kahve ve siyah tonlarıdır. Duygusallığın temsilcisi olan burç, bu özelliğini giyimine de yansıtır.Giyim tarzında pastel tonları tercih ederler.Doğal materyallerden üretilmiş sade giysiler, kıyafetlerinde düzene ve temizliğe önem veren yengeçler için ideal olacaktır. 

 

 

ASLAN

Kendilerini her zaman ‘en şık’ görmek isteyen aslan kadınları  parlak, vurgulu ama göze de batmayan renklerle kendisini iyi ifade edecektir. Gold gibi metalik tonlar,leopar deseni ve yüksek topuklu ayakkabılar bu burç için uygundur. Aslan burcunun giyim zevkleri pahalıdır. 

 

 

BAŞAK

Fazla dikkat çekmeyen fakat kaliteli olan elbiseleri tercih eden başak burcu kadını sade parçalara yapılacak ufak dokunuş ve eklemelerle istediği havayı kolayca katabilir. Toprak rengine düşkün olan Başak burcu kadınları, zarif aksesuar seçimleriyle de beğeni toplarlar. Beyaz giymekten de fazlasıyla hoşlanırlar.

 

 

TERAZİ

Terazi burcu kadınının tarzını bulabilmesi için en önemli ipucu uyumluluktur. Görünüşünün dengesine ve bıraktığı tutarlı etkiye dikkat eden terazi kadını, giysilerinde renk uyumuna da fazlasıyla önem verir.Kıyafet seçimleri mini elbiselerden pantolonlara kadar genişleyen bir skaladadır. Alışılmadık renk ve materyal kombinasyonlarından uzak durulması yararlı olacaktır. 

 

Adl V Yaka Bluz
89.90 TL
Favorilerime Ekle

 

AKREP

Siyaha düşkünlükleriyle bilinen akrep kadınları, gizemli giyinmeyi severler. Akrep burcunun agresif karakterini yansıtmak için vücut hatlarını ön plana çıkaran kesimler ve dekolte uygun olacaktır. Klasik bir tarz akrep burcunu temsil edebilir. Akrep burcu kadını aksesuarlarını özenle seçer ve ucuz olanı tercih etmez. Altın ve gümüş parçalar kullanması yerinde olacaktır.

 

 

YAY

Yay burcu için prestijli ve aykırı görünmek önemlidir. Yapı gereği çok iddialı olan Yay burcu kadınları söz konusu alışveriş olduğunda para harcamaktan çekinmezler. Tüylü şapkalar, kadife ceket ve pantolonlar, giysilerdeki büyük düğmeler bu burç için idealdir. Eflatun, bordo, kızıl gibi renkler yay burcunun karakterine uygundur.

 

 

OĞLAK

Kahverengiden asla vazgeçemeyen Oğlak kadınları için vintage parçalar büyük önem taşımaktadır. Tek parça elbiseler, kısa etek ve blazer ceketler, yani modası geçmeyen giysiler oğlak burcunun dolabında mutlaka bulunması gereken parçalardır. Giyim tarzında güvenilir tercihler yaptığı için kıyafet ve aksesuarlarında rahatlıkla parlak detaylar kullanabilir. 

 

 

KOVA

Havai kova burcu kadını için önemli olan rahat olmaktır.Kova kadını, mevcut trendin içindeki aykırı ve parlak parçaları bulmayı sever.Bu burcun en sevdiği renk; mavidir. Alışılmadık bir tarz ve göze çarpan giysilerle çarpıcı olabilir. Ayakkabı seçimi kova kadını için önemlidir, özellikle bilekten bağlamalı sandalet ve topuklular kova için vazgeçilmezdir.

 

 

BALIK

Balıklar için kadınsı ve romantik bir tarz uygun olacaktır. Balık kadınının giyim tarzıyla oluşturacağı görüntü akıcı ve uyumlu olmalıdır. Işıkla beraber renk tonları değişen malzemeler bu burcun giysilerini oluşturabilir. Bu burca en uygun renk yeşil ve tonlarıdır.Alışverişte  başkalarının görüşleri onlar için çok önemlidir.

 

 

 

Diğer -- konularımıza göz atın
 • Unutulmayan Film Stillerinden İlham Alın
 • İlk Buluşma Stili
 • Fotoğraflarda Kusursuz Çıkmanın Yolları
 • Uzun Etek Giyme Rehberi
 • Çabasız Şık: Bohem Stil
 • Diane Kruger
 • Bir Elbiseyle Gündüzden Geceye
 • Plaj Çantam
 • Mezuniyet: Unutulmaz Bir Gün
 • Eleganza Concept ile Zamansız Şıklık
 • Shopi go
 • Senin Stilin Hangisi?
 • Stil: Emma Stone
 • Kırmızı Halı
 • And The Oscar Goes To …
 • Stil: Burcu Esmersoy
 • Yağmurlu Havalarda da Stilinizden Ödün Vermeyin