Cildimi Seviyorum

Hayat Kurtaran Eski Güzellik Sırları

12/08/2015

Eski çağlardan bu yana insanlar iyi görünmek ve güzelleşmek için bir çok yol denemişlerdir. Gelmiş geçmiş en güzel yıldızların güzellikleri için baş vurduğu hileler hem şaşırtıcı hem ilham verici... Marilyn Monroe’nun daha dolgun dudaklar için 5 ton ruju birlikte kullandığını biliyor muydunuz? Efsane haline gelmiş Hollywood'un eski yıldızları kadar güzel görünmek istiyorsanız güzellik sırlarına bir göz atın.

 

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe, iç kısımlardan orta kısımlara kadar koyudan açığa sürülen bir ruj sürme stili ile dudaklarını daha dolgun göstermeyi başarmıştır.

 

Liz Taylor

Liz Taylor’ın güzellik sırlarından biriyse yüzündeki ince tüyleri, hiç aldırmıyordu.Yanlış duymadınız,ince bebek tüyleri cilde parlaklık kazandırır ve cilt hücrelerinin yüzey tabakasını korur.

 

Grace Kelly 

Grace Kelly ise elmacık kemiklerinin altına koyu, üzerineyse daha renkli bir allık sürerek onları belirginleştiren ünlülerden.

 

Audrey Hepburn 

Audrey Hepburn'ün uzun kirpiklerinin sırrını merak ediyor musunuz? Bu güzeller güzeli kadının o rüya gibi kirpiklerinin sırrı, maskara uygulandıktan sonra onları ince uçlu bir şeyle tek tek ayırıyormuş.

 

Vivien Leigh

Vivien Leigh, ince olan alt dudağı konusunda tabii ki makyaj hilesine başvuruyordu. Alt dudağının dış kısmına kalem çeken ünlü isim bu yolla dudaklarını daha kalın göstermeyi başarıyordu.

 

Rita Haywort 

Rita Haywort'un dalgalı kırmızı saçları çok seviliyordu. O her saçlarını yıkamadan önce yağ sürüp 15 dakika havluya sarıp bekletiyordu ve daha sonra sıcak limonlu su ile yıkıyordu.

 

Mae West 

Hindistan cevizi yağı 30'lu yıllarda günlük bakım için kullanılırdı. Mae West’in pürüzsüz ve parlak cildinin yegane sebebi de buydu.

 

Gloria Swanson 

Gloria Swanson'un güzellik sıırı sebzelerde saklıydı. Çiğ sebzelerdi hem yiyip hem de yüzüne süren Gloria sebzelerin güzelleştiren özelliğini o zamanlardan farketmiş.

 

Sophia Loren

Sophia Loren, güzelliğini zeytinyağına ve yaptığı akdeniz diyetine borçluydu.Sıcak banyo suyunun içine birkaç damla zeytinyağı damlatarak cildiniz yumuşak ve parlak tutuyordu.

 

 

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Güzellik Sözlüğü
  • Güneşsiz Bronzluk
  • Yaz Ayları İçin Cilt Bakımı
  • Cildinizi Güneşe Karşı Koruyun
  • Doğadan Gelen Güzellik: Kil
  • BB:Blemish Balm
  • Ferahlık, Tazelik, Canlılık
  • Cildiniz Nemsiz Kalmasın