Saç Bakımı

Ombre Saç Modası

23/06/2015

Son yılların en çok tercih edilen saç akımlarından olan ombre,saç boyama teknikleri içerisinde balyaj uygulamasının farklı bir renklendirme aşamasına deniyor. Saçın ana tonu uçlara indikçe açılmaya ya da koyulaşmaya başlar. Bu açılma ya da koyulaşma görünümü dipten uçlara doğru 6 tona kadar ulaşabilir.

Ombre'nin en güzel yanı doğal saç renginizi bozmadan sadece uçlara uygulanması ve dip boya derdi olmamasıdır. Saçlarınızın uçları yazın güneşten açılmış gibi doğal durur.Saçlarda doğal bir geçiş elde etmek için profesyonel birinden yardım almakta fayda olsa da eli saç boyamaya yatkın kişiler evde rahatça ombre  tekniğini uygulayabilirler.

 

Açık renk ombreler, kestane ya da açık kestane saçlara sarı parıltılar katıyor. Son derece revaçta olan bu trend sayesinde saçlarınıza hareket katabilir ya da bütün saçlarınızı boyamadan istediğiniz doğal sarışın etkisini elde edebilirsiniz.

 

 

Ombre saç trendi sadece açık renk saçlar için değil, koyu tonlarda ki saçlara da uygulanıyor. Saç rengi açma süresi uzasa da ombre,koyu renk saçlara da gayet yakışan bir trend. 

 

 

Kısa saçlar, popüler saç modellerinden mahrum kalmak anlamına geliyor sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Tam tersi, çok doğal bir ombre’ye sahip olabilirsiniz. Kısa saçlarınız hiç olmadığı kadar kıskanılacak.

 

 

Ombre saç modasında her ne kadar doğal renk geçişi esas olsa da tarzımı saçımla konuştururum diyenlerdenseniz sevdiğiniz renkler ile keskin geçişler yaratarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

 

 

Evde Ombre Saç Boyaması İçin İpuçları

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Doğru Saç Rengini Belirleme
  • Yazın Yıpranan Saçlarınızı Şımartın
  • Gelin Saçları
  • Mezuniyet Saçları
  • Gökkuşağı Zamanı
  • 2015 Saç Modası