#ilhampanosu

Bitmek Bilmeyen Enerji :90lar

03/06/2015

 

Nostalji delisi biri olarak bu ay kendimi özlediğim 90'ları yazarken buldum.90’lar benim için bebekliğim demek. Her ne kadar 90’ların başında doğmuş olsam da sanki gençlik yıllarımı geçirmişçesine hissettim hep. O yılların enerjik ve genç havasını benimsedim. Kasetçalarımla mutlu mesut yaşadığım dönemlerdi. Şarkılarının yarısını uydurarak söylesem de  Yonca Evcimik, Mustafa Sandal, Burak Kut,Oya-Bora,Tarkan ve niceleriydi. Şimdi ise nerede 90’lar ile ilgili bir parti düzenlense kaçırmıyorum. J Sizce de çok güzel değil miydi 90'lar...

90’ların kendine özgü klişeleri vardı. Cipslerden çıkan tasoları, Mario’yu, büyük bir özveriyle büyüttüğümüz sanal bebeklerimizi ,o dönemin şarkılarını ve kasetlerini,yanımızdan ayırmadığımız walkman’lerimizi, Çılgın Bediş’i, 20 yıldır hâlâ hafızamızdan silemiyoruz. 20 yıl öncesine dönüp baktığımızda da o yılları muzip bir gülümsemeyle hatırladığımız doğrudur. Benim için 90’ların o enerjik deli dolu klipleri unutulmaz. Yine o dönemin kliplerinde izlediğimiz giyim tarzlarıda aslında şu an ki moda trendlerine çok uzak değil. Bu sene çokça gördüğümüz  crop top üstler, yüksek bel jeanler ,oversized ceketler ile rengarenk aksesuarlar adeta  90’lara gönderme yapıyor. Yine renkli aynalı gözlükler ile dizaltı çoraplar o zamanın kliplerinde sıkça gördüğümüz detaylardan. Tabi ki rengarenk, metalik ve janjanlı taytları unutursak olmaz.

 

 

 

Sözün özü 90’lar denince akla ilk gelen şey bitip tükenmeyen bir enerji. Bunun yanı sıra aşkların saf, arkadaşlıkların çıkarsız olabildiği yıllardı. Hayatın geri yükleme tuşu olsaydı ve o yıllara  tekrar dönebilseydik keşke. Eğlenceli fotoğraf çekimimiz sonunda ben bir nebze olsun o yıllarda hissettim. Saç bandınızı takıp,yüksek bel şortunuzun içine yüzücü mayonuzu giyinip, diz altı çoraplarınızı da çektiyseniz zaman tünelindesiniz demektir. Ve  90'lı yıllara hoşgeldiniz. :) 

 

Fotoğraf: Avşar Gülener

 

90'lar Playlist

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Tabloların Dili
  • Cunda'da Bir Yaz Günü
  • Mutluluğun Rengi
  • Siyah Beyaz: İllüzyon
  • Zaman Tüneli:70s
  • Kırmızı