Saç Bakımı

Gelin Saçları

18/05/2015

 

Tatı bir telaş, tatlı bir heyecan kalbinizde. Mutluluğunuzu taçlandıracağınız düğün gününüz yaklaşıyor. Herşeyin kusursuz olması için uğraşıyorsunuz. Peki saçlarınız nasıl olacak? Karar verdiniz mi?

Bu özel gün için yeni kuaför deneme sırası değil bunu hatırlatalım. İşin uzmanı birilerini araştırıp gelin saçınızı onlara yaptırmak istiyorsanız da mutlaka önceden tanışmalı ve saçınız üzerine detaylı konuşmalısınız. Yüzünüzün şekli ve saç tipiniz yapılacak modelin ana noktalarını oluşturuyor. Her modelin size yakışmayacağını dikkate alın. Yüzünüze yakışan bir modeli bulmak için zaman harcayın ve acele karar vermeyin. Size yakışan modelleri bulduğunuzda ise buna değidiğini göreceksiniz.

 

Bir kır düğünü planlıyorsanız saçlarınızı çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Uzun saçlıysanız dağınık topuzları, kısa saçlıysanız doğal dalgaları tercih edebilirsiniz. Gelin buketiniz ile saçınızdaki çiçek renklerinin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterin.

 

 

Gelin saçlarında en çok tercih edilen modeller topuzlar olsa da dağınık saç modellerinin gelinliklerle uyumu harika. Straplez ve açık yakalı modellerde bu modellerin etkisi daha güçlü. Büyük küpeler ve kolyelerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

 

 

Romantik bir görünüm için saç aksesuarlarına fırsat verin. Bu aksesuarların danteller ve doğal taşlarla olan flörtü çarpıcı bir görünüm sunuyor. Stilinizi tamamlamak için küçük takılar tercih edebiliriniz. 

 

 

O gün mutluluğunuzu taçlandırıyorsunuz. Saçlarınıza da bu görkemi ve ışıltıyı uygulayabilirsiniz. Bohem stile gönderme yapan modellerin yanısıra parlak taşlarla bezenmiş taçlar daha modern bir hava yaratıyor. Biraz daha cesur bir görünüm istiyorsanız saçlarınızı doğal formlarla toplayın ve büyük, taşlı bir taç deneyin. 

 

Bunları unutmayın:

* Yukarıda yazdığımız gibi, gelin saçınız için güvendiğiniz ve tanıdığınız bir kuaför seçmek çok önemli. Yeni birine ihtiyacınız varsa onu önceden tanımaya çalışmak iyi fikir.

* Saçınıza takacağınız aksesuarları gelinliğinize, düğünün konseptine ve makyajınıza uygun seçmeye özen gösterin. Kaliteli malzemeden yapılmış olmasına ve fazla büyük olmamasına dikkat edin.

* Hava durumunu göz önünde bulundurun. Çok sıcak bir gün için dağınık modeller sizi bunaltabilir. Rüzgarlı bir gün için ise dağılmayacak modelleri tercih etmek daha uygun olacaktır. 

* Önceden mutlaka saçınızın provasını yapın ve saçınız üzerinde detaylı konuşun. Size yakışacağını düşündüğünüz bir modeli saçınızda gördüğünüzde fikrinizi değiştirebilirsiniz.  Alternatif modeller düşünmek içinizin rahat olmasını sağlar. 

 

Bu özel gününüzün sizin için mutlu ve güzel geçmesi dileğiyle.

 

 

Sizin İçin Seçtiğimiz Saç Aksesuarları

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Doğru Saç Rengini Belirleme
  • Yazın Yıpranan Saçlarınızı Şımartın
  • Ombre Saç Modası
  • Mezuniyet Saçları
  • Gökkuşağı Zamanı
  • 2015 Saç Modası