Makyaj

Gelin Makyajı

18/05/2015

İngiltere Düşesi Kate Middleton düğün makyajını kendisi yapmıştı. Bu konuda onun kadar kendinize güveniyorsanız harika. Aksi takdirde düğün makyajınız konusunda asla riske girmeyin. Çünkü makyajınız da saçınız ve gelinliğiniz kadar önemli. Yüz şeklinize ve ten renginize uygun bir makyaj size özgü olacak ve güzelliğinizi ortaya çıkaracak. Makyajınızın aynı zamanda saçınız ve gelinliğinizle de uyumlu olmasına dikkat edin. Farklı tarzları bir arada deneyebilirsiniz, yeter ki aralarındaki dengeyi iyi kurun. Düğünden sonra, fotoğraflarınıza baktığınızda yanlış seçimleriniz için üzülmek istemezsiniz.

 

 

Gelin makyajında abartıdan uzak durmanızı öneririz. Dikkat çekici bir görünüm istiyorsanız abartılı uygulamalar yerine canlı tonlara yönelin. Kırmızı dudaklar bu görünümü size fazlasıyla verecektir. Teninize uygun kırmızı bir ruj, beyaz gelinliğinizle mükemmel uyum sağlayacaktır. Gözleriniz de dikkat çekici olmalı ama dudakların önüne geçmemeli. Feminen ve güçlü bir görünüm için deneyin. 

 

 

 

Kır düğünü planlıyorsanız pembe tonlarına güvenin. Doğal ortamın içinde doğal bir makyajla ışıltınızı ve enerjinizi herkese yayacaksınız. Açık tenliler pembe allıkla hoş bir görünüm elde edebilrler. Koyu tenliler ise dudaklar veya gözlerde pembe tonlarını tercih edebilirler.

 

 

 

Havuz başında bir düğün planlıyorsanız bronz makyaj güzel bir alternatif olacaktır. Bronz makyajı tüm yüzünüze uygulamak yerine bölgesel uygulamaları düşünün. Yüzünüzün tamamını koyulaştırmak vücudunuzun diğer bölgeriyle renk farkı oluşmasına neden olur ve yapay bir görüntü oluşturur. Bölgesel uygulamalarla çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. 

 

 

 

Bunları unutmayın:

* İşi profesyonellere bırakmak daha iyi sonuç verecektir. Güvendiğiniz ve konusunda iyi olan makyaj uzmanlarını tercih edin. Bunun için iyi bir araştırma yapın.

* Makyaj tekniklerini sorun. Porselen makyaj gibi farklı makyaj teknikleri uygulatabilirsiniz. Sorunlu bir cildiniz varsa kalıcılığı ve kapatıcılığı güçlü fondotenlere ihtiyacınız olabilir. 

* Gelin paketinin neleri kapsadığını ve ek ücretleri mutlaka öğrenin ve bunları önceden konuşun. O gün geldiğinde detaylar ve zaman çok önemli olacak. Ayrıntıları atlamayın.

* Önceden makyajınızın bir provasını yaptırın. Makyaj uzmanınızla makyajınızı kritik edin.

* Düğünün yapılacağı yere veya eve hizmet var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Bu sizin daha rahat etmenizi sağlayabilir.

* Makyaj uzmanınızdan o gün için pratik fikirler almayı ihmal etmeyin. Dudak parlatıcısı, akmayan bir eyeliner ve maskara duygusal anlarınızın kurtarıcısı olabilir.

* Önceden araştırma yapmak, planınızı iyi oluşturmak yaşanacak aksaklıkları önleyecektir. En önemlisi de strese girmeyin ve anın tadını çıkarmaya çalışın. 

 

Şimdiden mutluluklar diliyoruz. 

 

 

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Ten Rengine Göre Ruj Seçimi
  • Yüz Şeklinize Göre Makyaj Teknikleri
  • Porselen Makyaj
  • Bronz Makyaj
  • Mezuniyet Makyajınızla Işıldayın
  • Selfie Makyajı
  • Flormar ile Güneşin Renkleri
  • Partinin Yıldızı Sen Ol
  • 4 Adımda Smokey Eye
  • Dudaklarda 2015 Bahar Trendi