Saç Bakımı

Mezuniyet Saçları

13/05/2015

Saçlarımız güzelliğimizin simgesi. Mezuniyet partisinde de bu kuralın değişmediğini söyleyebiliriz. O gecenin en önemli detaylarından birisi saçlarınızı nasıl bir model yaptıracağınız. Saçınız, kıyafetiniz ve makyajınızı tamamlamalı, hepsi birbiriyle uyum içerisinde olmalı. Buradaki en önemli nokta seçeceğiniz kıyafet. Kıyafetinizin detaylarına göre saç modelini belirlemeli ve abartıya kaçmadan şıklığı yakalamalısınız. 

 

 

Örgüler, genç ve enerjik bir görünüm örgü biçilmiş kaftan. Gece stilinin ağırlığını ortadan kaldırıyor. Örgüler, uzun ve dökümlü bir elbiseniz varsa zerafetinizi, mini bir elbiseniz varsa canlılığınızı ortaya çıkaracaktır. Bu saç modelleri daha genç bir yaş aralığına hitap ettiği için makyajınız ve aksesuarlarınızda da abartıya kaçmamanızı tavsiye ederiz. 

 

 

Kısa saçlıyım ve mezuniyet gecesi için ne yapacağım derdine düşmeyin sakın. Kısa saçla çok daha dikkat çekici gözükmek mümkün. Çok kısa bir saç kesiminiz varsa fazla birşey yapmanıza da gerek kalmıyor çünkü seçiminizle zaten cesaretinizi ortaya koymuş olacaksınız.  Elbiseniz gösterişliyse daha sade modellere yönelin. Doğal dalgalar veya düz olarak fönlenmiş saçlar elbisenizi dengeleyecektir. Abartılı modelleri sevenler punk ruhuna gönderme yapabilirler ama elbisenizin ve makyajınızın da aynı stilde olmasına özen gösterin. Ayrıca büyük aksesuarlar tercih edin ve göz alıcı olun. 

 

 

Açık yaka bir kıyafetiniz ve sade bir stiliniz varsa saçlarınızı salın gitsin. Toplasam mı daha iyiydi gibi kararsız durumlar için hemen araya girelim- bu saç stili sade ve klişe gibi durabilir ama aslında zamansız ve klasiktir. Kendinize güveni ve cesaretinizi ortaya koyun. Burada ki önemli ayrıntıyı atlamayalım- saçlarınızın uçları sağlıklı ve bakımlı olmalı. Aksi takdirde cesaretinizle değil rüküşlüğünüzle anılabilirsiniz.

 

 

Doğal dalgaların çekiciliğine kapılmayanımız yoktur sanırım. Elimizde fotoğraflar, işte bu dalgalardan istiyorum diye kuaförümüzün başının etini yediğimiz doğru, değil mi? Bu dalgaların hedefi 12'den vurması için kuaförünüzü iyi seçin ve sonra da ona kesinlikle güvenin. Adı üstünde doğal dalgalar olduğu için makyajınızın da doğal olmasına özen gösterin. Bu saç modeli yine açık yaka elbiselerle daha hoş duracaktır. Kapalı yaka bir elbiseniz varsa toplu modellere yönelin. 

 

 

Bu saç modeli her türlü elbiseyle uyum sağlıyor. Dantelli elbiselerle romantik, strech elbiselerle modern, dükümlü elbiselerle naif, pullu, payetli elbiselerle ise dinamik gözükebilirsiniz. Topuz her kadına yakışıyor ama yine de modeli seçerken yüz hatlarınızı göz önünde bulundurun. Cool bir görünüm istiyorsanız buğulu göz makyajıyla deneyin.

 

 

Balerin topuzlar, bir insanın uzun saçlı olmak istemesinin sebebi olabilir. Hem sade hem sempatik hem de çekici. Elbiseniz desenli, kapalı yaka ve gösterişliyse bu saç sitilini mutlaka deneyin. İddianızı korumak istiyorsanız büyük aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Küçük aksesuarlar ise daha dengeli bir görünüm yaratacaktır.

 

 

Mezuniyetiniz için başka bir tercih ise at kuyruğu. O kadar çeşitli ve hoş alternatifleri var ki mezuniyet stiliniz için sizi mutlu edecektir. At kuyruklarına saç aksesuarları da çok yakışıyor. Taçlarla deneyebilirsiniz fakat elbisenizle uyumlu olmasına dikkat edin. Feminen bir görünüm için hafif toplanmış ve kabartılmış modellere yönelin. Kakülünüz varsa at kuyruğu onları öne çıkarmanın en iyi yolu, deneyin.

 

 

Saçınız İçin Yardımcı Ürünler

 

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Doğru Saç Rengini Belirleme
  • Yazın Yıpranan Saçlarınızı Şımartın
  • Ombre Saç Modası
  • Gelin Saçları
  • Gökkuşağı Zamanı
  • 2015 Saç Modası