#ilhampanosu

Mutluluğun Rengi

05/05/2015

 

Renkler hayatımızın parçası. Onlar olmasaydı hayat çekilmez olurdu herhalde... Her bir rengin kendine özgü  enerjisi ve  her insan da uyandırdığı farklı hisler var. Sevdiğimiz renkte bir şey görmemiz  bile  insanın içini mutlulukla doldurmaya yetiyor. Bir nevi doğal renk terapisi. Örneğin turuncu neşe kaynağı, kırmızı canlandırıcı, mavi ise sezgilerin rengidir.

İnsanların sevdikleri renkler kişiliklerinin de birer aynası. Hepimiz birer rengi temsil ediyoruz aslında. Benim de rengim; mor… Mor renk oldum olası bana ayrı bir enerji vermiştir. Ametist mor taşlı kolyemin bana uğur getirdiğine inanırım. Mor; zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir. Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham verir. Konsantrasyonu arttırır. Mor rengin beyinde problem çözme alanlarını uyardığı biliniyor, üretkenliğe ve sanatsal kabiliyete katkıda bulunduğu da. Koyu tonlarının fazlası ise bilinçaltını etkileyerek hüzne ve kedere yöneltebilir. Aman dikkat!

 

Mor rengi seven insanlar genellikle, ruhsal dünyası ön planda olan, ağır başlı ve asil ruhlu kişilerdir. Duyarlılıkları da fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. Kim bilir sanata yatkınlığımın bir sebebi de belki budur :) Benim için mutluluğun rengi mor, peki ya sizin için ?

 

 

Sizin için seçtiklerim;

Diğer -- konularımıza göz atın
  • Tabloların Dili
  • Cunda'da Bir Yaz Günü
  • Bitmek Bilmeyen Enerji :90lar
  • Siyah Beyaz: İllüzyon
  • Zaman Tüneli:70s
  • Kırmızı