Aksesuar

Miss Melikkk markasıyla Melike Güven

24/02/2015
Kombinlerimizin vazgeçilmez tamamlayıcısı takılar aynı zamanda birer stil kahramanları. Kararsız zamanlarımızda duruma çabucak el atıverirler. Sade bir elbiseye anında ışıltı katabilirler. Günlük hayatımızın neşeli melodisidir onlar. İster tak takıştır modunda ister az öz modunda olalım, stilimizde takılara her zaman yer var.
 
Miss Melikkk markasının yaratıcısı Melike Güven’de bu hislerle yolan çıkan, işine tutkun bir tasarımcı. Küçük yaşlardan beri el sanatlarına yakın olan Melike Güven hobiyle başlayan bu yolculuğunu daha sonra profesyonel hayata taşımış. Şu an ise Instagram hesabından tasarımlarını müşterileriyle paylaşıyor. 
 
Renkler Melike Güven'in ilham kaynağı. Çıkış noktasında renklerin gücü var. Taşlara ve boncukların renkli dünyasında insan kendini kaybedebilir diyor. Ona katılmamak imkansız. 
 
 
Trendleri kendi zevkiyle yorumlayarak tasarım yapmayı sevdiğini söyleyen Melike Güven için tasarımlarında kullandığı malzemeler çok önemli. Kaliteli malzeme ve işçiliğin özenli bir çalışma gerektirdiğini vurguluyor. 
 
 
Gece için kırmızı takılar kullanmaktan çok hoşlanıyorum diyen tasarımcı özel bir davet veya gece organizasyonları için kırmızının güçlü ve çarpıcı bir etki yarattığını düşünüyor.
 
 
Günlük hayatta ise mavinin sakinliğine ve rahatlatıcı etkisine bırakın kendinizi diyor. Özellikle önemli bir iş toplantınız varsa aksesuarınızı mavi tonlarında seçebilirsiniz. Bu hem size hem de karşınızdaki insanlara pozitif enerji yayacaktır. 
 
Bohem dokunuşlardan hoşlananlara ise kesinlikle püskülleri öneriyor. "Canlı ve eğlenceliler. Sezonun 70’ler ruhuna da uyum sağlayacaklarından emin olabilirsiniz.”
 
Melike Güven’in tasarımlarına göz atın: Missmelikkktaki.instagram
Diğer -- konularımıza göz atın
  • 2015-2016 Sonbahar / Kış Aksesuar Trendleri
  • Şapka Zamanı
  • Kafaya Taktıklarımız
  • Yaz Takıları
  • Güneşi Gördük
  • Takanka- Guardians of Peace
  • Bana Saatini Söyle