Dekorasyon

Evinizde Pastel Tonlarla Yenilenin

09/02/2015

 

Son yıllarda pastel tonları evin genel yaşam alanlarında görmeye başladık. Bu tonlar insanı dinlendirmesinin yanı sıra ev dekorasyonunda etkileyici görünümler elde etmemizi sağlıyor. Pastel renklerin evi daha geniş ve ferah gösterdiği de bir gerçek. Pastel tonları kullanırken önemli bir şeye dikkat etmek gerekiyor; bu renkler her ne kadar sade dursalar da yanlış bir hareket onları olduğundan karmaşık hale getirebilir. Eğer pastel tonları kullanmaya karar verdiyseniz duvarlarınız açık renklerde olmalı. Böylece bir karmaşaya yol açmamış olursunuz.

 

Mavinin dinlendirici etkisini evinizde hissetmeye hazır mısınız? Mavi rengin en açık tonunu duvarlarınıza uygulayın. Aksesuar seçimlerinizde ise mavinin tonlarını birbirleriyle kombinleyin. Böylece hem birbirini tamamlayan hem de daha etkileyici bir mekana sahip olacaksınız. 

 

 

Pembe feminen bir renk olarak dekorasyonda kullanıldığında huzur veren, dingin bir his yaratır. Kullanıldığı mekanda ruhsal olarak rahatlamanıza yardımcı olur. Çoğunlukla bebek ve çocuk odaları için tercih edilse de, uçuk pembe ve pudra tonlarını oturma odası ,salon gibi mekanlarda rahatça kullanabilirsiniz.

 

 

Sarı, gün ışığının rengidir. Bu sebeple canlandırıcı ve enerjik bir etkisi vardır. Sarı rengi kullanılırken dikkatli olmanızı öneririz. Sarı renk boyandığı yüzeyi olduğundan yakın gösterir. Bu yüzden duvarlarınızda sarının pastel tonlarını tercih edebilir, aksesuarlarla dekorasyonunuza hareket katabilirsiniz.

 

 

Doğanın rengi olan yeşil, yatıştırıcı ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. İç mekan tasarımlarında kullanıldığında aynı etki elde edilebilir. Heyecan duygusunu azaltan bir renk olan yeşilin dekorasyonda kullanımı giriş mekanlar için daha uygundur.

 

 

Pastel renkler ev dekorasyonunda kullanıldığında mekana huzur ,neşe ve pozitif bir enerji katıyorlar. Bahar aylarına yaklaşırken siz de renklerin gücünden yararlanın ve ufak değişiklikler ile baharın tazeliğini evinizde yaşayın.

Diğer 10 Güzel Şey konularımıza göz atın
  • Evinizin Havasını Değiştirecek Dekorasyon Önerileri
  • Meyve Kasalarıyla Evinizde Fark Yaratın
  • Mavi Beyaz Mykonos
  • 2015 Dekorasyon Trendleri
  • Evinizden Yükselen Nağmeler
  • Evimiz Tatlı Evimiz